Torebka dopasowana do… wzrostu

  • Woniwa 

Wiele się mówi o tym, że torebka powinna być wykończeniem stylizacji, a tym samym dobrze by było, aby z nią współgrała. Jeszcze do niedawna panowało też przekonanie, że torebka, jak i buty muszą być utrzymane w tym samym kolorze.

Dziś już jest to nieaktualne, ale wiele osób wciąż ma to w głowie i stara się do tego stosować. Ale czy wiedziałyście, drogie Panie, że torebka powinna być dopasowana do wzrostu? Założymy się, że wiele osób jest zdziwionych tym faktem, ale za chwilę przekonacie się, że jest to jak najbardziej uzasadnione. Wszystko w trosce o perfekcyjny wygląd. Bo jeżeli źle dobierzemy torebkę, wtedy może się okazać, że nasze proporcję zostaną zaburzone i uwidocznione zostaną mankamenty figury, które raczej chciałybyśmy ukryć niż eksponować…

I w związku z tym kobiety o niskim wzroście, powinny wybierać torebki średniej wielkości, które będą opływowe. Co do sposobu noszenia, to niskim kobietom odradza się noszenia torebek z długim paskiem… A co z kobietami wysokimi? Tutaj panie mają większe pole manewru, ponieważ pasuje im praktycznie wszystko. Zarówno małe torebki, jak i duże, o różnych kształtach i z różną długością paska.

Idealna w przypadku kobiet wysokich będzie m.in. teczka na dokumenty ze skóry. Co prawda jej gabaryty są duże, ale w żaden sposób nie zaburzy ona proporcji i świetnie będzie prezentowała się zarówno do szpilek, jak i butów na płaskiej podeszwie… Dlatego wybierając torebkę pamiętajmy, aby pasowała ona nie tylko do stylizacji, ale również do naszej figury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *